Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanlığı
ATATÜRK’ten

Mazinin kararsız, çürümüş zihniyeti ölmüştür. Bütün dünya bilmelidir ki, Türk milleti hakkını, haysiyetini, şerefini tanıtmaya kadirdir. Türk vatanının bir karış toprağı için bütün millet bir vücut olarak ayağa kalkar.

BAŞBUĞ'dan

Bati memleketleri maddi ilerleme sağladı, ama insanlığa huzur getiremedi. Doğu ise geriledi ve sefalet ile cehaletin bataklığına saplandı. Madde ile manayı birleştiren, her ikisini de kucaklayan yeni görüş ise Milliyetçi Hareket Partisinin sunduğu 9 Işık görüşüdür

LİDER’den

Dava adamı inanç ve iman adamıdır. Dava adamı ilke ve ülkü abidesidir. Dava adamı samimiyet ve dürüstlük anıtıdır. Hep ülkücü yaşadık, hep ülkücü kaldık, Allah nasip ve kısmet ederse de ülkücü olarak hayata gözlerimizi yumacağız.

Genel Başkan’dan

üce Türk milletinin şanlı tarihinden ve mücadelesinden ilham alarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde; Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yolunda ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde; Ülkücü Türk Gençliğine yakışır bir duruş ve olgunlukla milletimizin her bir gencine ulaşmayı planlıyoruz.

BAŞKAN'dan

Ankara Ülkü Ocakları olarak, Başkentimizin her ferdini kucaklayan, ayak basılmadık bir toprak parçası kalmayana kadar insanımıza koşturan, vatan sevdalısı her yüreğe dokunan, Türklük ideali ve İlay-ı Kelimetullah için son damla kanını vermeye hazır ülkü neferleri olmaya namzet bir gençlik yetiştirmek arzusu ve gayreti içindeyiz.

Bİzden Haberler

Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ 2021 yılı bütçe görüşmeleri için TBMM de

Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ, 2021 yılı bütçe görüşmeleri için TBMM'de

Devamını Oku..

Şereflikoçhisar Ülkü Ocakları Başkanlığı'na Selçuk Yılmaz atanmıştır

Şereflikoçhisar Ülkü Ocakları Başkanlığı'na Selçuk Yılmaz atanmıştır. Kendisine hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederiz.

Devamını Oku..

Hacı Bayramı Veli Camide sabah namazı kıldıktan sonra Başbuğumuz Alparslan Türkeş in kabrini ziyaret ettik

Ankara Ülkü Ocakları olarak Başkanımız Sayın Abdullah Yüksel ve Yönetimimiz ile, Hacı Bayram-ı Velî Cami'de sabah namazı kıldıktan sonra Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret ettik.

Devamını Oku..

Dursun Önkuzu Resim Sergisini ziyaret ettik

Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanlığı olarak Üniversite birimimizin Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Dursun Önkuzu Binası önünde düzenlediği "Dursun Önkuzu Resim Sergisini”ziy

Devamını Oku..

Faalİyetlerİmİz

Ankara Ülkü Ocakları

Genişlik Seçimi
Renk Seç
Desen Seç
Arkaplan Seç